Kaip pasirinkti lygintuvo padą?


Kaip pasirinkti lygintuvo padą? Koks laidynės padas geresnis? Kokie trūkumai ir privalumai to ar ano pado? Dažnai girdimi klausimai? Pabandysiu atsakyti į tos klausimus.


Pats senesnis, klasikinis lygintuvo padas iš nerūdijančio plieno. Šis lygintuvo padas ir pigesnis. Jis pakankamai tvirtas ir slydus. Bet ne iki tiek, iki kiek norisi. Tokie padai neretai pridega, pravažiavus pro užtrauktuką braižosi. Bet pridegimai nesunkiai nusivalo specialaus pieštuko pagalbą, o įbraižymai pati su laiku užsitraukia. Todėl šio tipo padai ir tarnauja ilgiausiai. Kad butu dirbti patogiau buvo sukurtas padengimas „Teflonu“.


Tefloniniai padai geriau slysta, atitinkamai mažiau pridega. Ši medžiaga irgi pigi. Bet įbraižymai neužsitraukia. Todėl toliau buvo kurta kietesnė slydi medžiaga. Tai buvo keramika.


Keramikiniai padai atsparesni įbraižymams, todėl tarnauja ilgiau. Po vienu pavadinimu susikaupė daug technologijų. Kiekvienas gamintojas, net kiekvienam modeliui kūrė savo keramikos receptą. Kad padidinti kietumą buvo maišoma į keramiką įvairių kietų priedų, tame tarpe titano, sapfiro ir pan. Iš jų atsiskyrė skirtingi pado pavadinimai, kurie masiškai reklamuojami. Nors visi jie kažkiek skirtingi, bet man atrodo bendro turi daugiau. Tai pakankamai slydi, pakankamai kieti, brangus padai, kuriu subraižyti užtrauktuku sunkiau. Bet subraižymai neatsistato.


Lygintuvų kaina 

Čia: Lygintuvų kaina