Kaip pašalinti plaukus nuo kilimų?


Turite namu augintinių ir kilimų? Kilimai, sofos, lovos, sėdynės automobilyje padengti gyvūnų plaukais, o paprastas siurblys beveik nepadeda pašalinti plaukus ir prilipusios šiukšlės nuo kilimų? Tam žmonės sukūrė TURBO šepetį dulkių siurbliams.


TURBO šepetysTURBO šepetys - tai šepetys, kuris sukasi varomas oro srautu nuo dulkių siurblio. Toks antgalis ne tik išvalo, bet ir sušukuoja kilimą. Po tokio valymo kilimas atrodo kaip gerokai naujesnis. Beda tokių antgalių tame, kad jie suvartoja labai daug oro srauto energijos. Kad pasukti net siaurą, 10 cm pločio šepetį, gali pritrūkti mažo siurblio galios. Reikalingas galingas siurblys, bet siurbiamos galios po TURBO antgalio lieka vis tiek mažai. Kad išspręsti šia problemą žmonės sukūrė kiliminį siurblį.


Kiliminis dulkių siurblysKiliminis dulkių siurblys - tai siurblys, kurio priekyje sukasi varomas elektros varikliu šepetys. Jis būna iki 4 kartų platesnis TURBO antgalio, varomo oro srautu. Šepetys suvartoja labai mažai elektros energijos ir ne tik ne stabdo oro srauto, bet atvirkščiai beveik padvigubina ji. Todėl siurbimas tampa labai ekonomiškas. Tokius siurblius naudoja daugeli žmonių pasaulyje. Tai parodo scenos iš filmų, ten rodomi dažniausiai tokie siurbliai. Kiliminis siurblys naudingas net ir tada, kai nėra kilimų. Lietuvoje tai buvo iki šiol retenybė, nes kainos buvo neproporcingai pakeltos. Dabar jau jų galima pirkti už paprasto siurblio kaina, nuo 90 Lt.