Koki dulkių siurblį pasirinkti?


Dulkių siurbliai su maišeliaisDulkių siurbliai su maišeliais turi didesnė jėga kol naujas maišas, bet kai jis užsipildo galia greitai mažėja. Vanduo prasiskverbia pro filtrą ir sugadino varikli. Dulkės greitai apkloja maišu senelius ir sumažina trauka. Didesni šiukšlių gabaliukai dar stipriau sumažina trauka, gali net perkaitinti varikli. Adata gali pradurti maišą.


Dulkių siurbliai be maišeliųDulkių siurbliai be maišelių turi nuimama dulkių indą, iš kurio tiesiog išpilate dulkės ir pastatote atgal. Jokiu siauriu angų, nepatogumu iškratant dulkės. Visos kitos savybės maišiniu siurbliu.


Cikloniniai dulkių siurbliaiCikloniniai dulkių siurbliai prieš filtrą užsuko oro srautą. Dėl to sunkesnes šiukšlių daleles, adatos, vanduo išmetami ir pristumiami prie indo sienelių, o ant filtru papuola jau gana švarus oras. Dėl tokios technologijos jiems nebaisi didesni šiukšlių gabaliukai, nedidelis kiekis vandens. Siurbimo galia būna mažesnė pradžioje, nes reikia papildomos energijos sukurti cikloną. Bet didėjant šiukšlių kiekiui galia faktiškai nemažėja, todėl gana greitai tampa didesnė tokio pačio maišinio siurblio, sukaupusio dulkių ir šiukšlių. Kad išmesti dulkės užtenka vieno mygtuko paspaudymu išimti uždara konteineri, kito mygtuko paspaudymo viskas iškrenta lauk, pvz. į polietileninį maišelį. Po ilgo naudojimo gamintojas pataria išplauti HEPA filtrą. Aš patariu ne plauti, o tiesiog lauke išvalyti sausu teptuku. Taip filtras tarnaus Jums amžiais neprarasdama naujo filtro savybių. Be to, patariu visus filtrus, visu tipu siurbliu, analogiškai, kartas nuo karto valyti.


Siurbliai su vandens filtru. Pats vanduo faktiškai nesulaiko dulkiu, todėl panaudojamos kitos technologijos sulaikyti šiukšlės ir dulkės, po to paskandindama tai vandenyje. Dėl to, kad paskandintos dulkės jau niekaip negali grįžti į orą, filtravimas gaunasi šiek tiek geresnis. Jiems visiškai nebaisi vanduo ir didesnes šiukšlių dalelės. Turi ir dideliu minusu – vanduo gerokai didina siurblio svori. Siurbiamoji galia visada būna maža. Patalpoje didėja drėgmė. Filtrai, kokie jie bebūtu, sunkiai derina drėgmė ir dulkės, atsiranda pelėsių kvapas. Bet svarbiausiai, kad po kiekvieno siurbimo būtina plauti nuo purvo keletą daiktu, nes purvas susidaro ne tik viename inde.


Plaunantys dulkių siurbliaiPlaunantys dulkių siurbliai turi siurbliu su vandens filtru savybės plius vandens purškinimo technologija. Daug kas pataria turėti atskira siurblį plovimui ir siurbimui, nes jie ne labai gerai pritaikyti sausam valymui.


Kiliminiai dulkių siurbliaiKiliminiai dulkių siurbliai. Gali būti visu aukščiau minėtu tipu. Skiriasi nuo įprastu to, kad viskas sumontuota ant vienos platformos, nereikia rankose nešioti šepetį, o paskui savęs tampyti už šlangą siurbi, tiesiog viskas važioja ant ratuku, jus tik nukreipiate. Tai lengviau. Dažniausiai turi žymiai platesnį šepetį, todėl už vieną pravažiavimą padaroma daugiau darbu. Pagrindinis skirtumas, kad turi elektros varikliuku sukama šepetį, kuri sušukuoja kilimus, ištraukia iš kilimu plaukus ir prilipusios šiukšlės, iššluoja smėli iš tarpu tarp plytelių ar grindų lentų. Turi labai lankstų šlangą ir gali transformuotis į paprastą siurblį.


Pakraunami (akumuliatoriniai) dulkių siurbliaiPakraunami (akumuliatoriniai) dulkių siurbliai. Kadangi dulkiu siurblys tai gana galingas prietaisas, sukurti padoriu akumuliatorių tokiems galioms žmonija dar nesugeba. Todėl gauti padoria trauka net ir už milžiniška kaina nereikia tikėtis. Bet būna vietų kur elektros energijos gauti neįmanoma. Ten jie bus labai naudingi.


Centriniai siurbliai. Tai technologija, kai galingas siurblys stovi katilinėje, rūsyje ar pan., o šlangai išvedžioti po visa namą. Visos dulkės tiesiog išmetamos į lauka. Švariausia iš kitų technologijų. Pagrindinis trukumas tai brangumas statybiniu darbu įrengiant, nepigus pats siurblys, o sugedus irgi reikia tikėtis dideliu išlaidu taisant.